מהם ההבדלים בין סוגי סורגים שונים

התקנת סורגים הינה פעולה מגנה אפקטיבית ביותר

בין אם ברצונכם למנוע מפורצים להיכנס דרך החלון, או בין אם ברצונכם להגן על ילדכם, התקנת סורגים הינה פעולה חשובה ביותר בשבילכם, אשר תענה על הצרכים שלכם. אולם טרם רכישת סורגים לחלון, חשוב לדעת מהם ההבדלים בין סוגי סורגים שונים.

אז מהם ההבדלים בין סוגי סורגים שונים?

• סורגים ממתכת: סורגים אלו, כשמם כן הם, הינם כלל הסורגים העשויים ממתכת, והמגוון רב. כמעט מכל מתכת ניתן להכין כיום סורגים לחלונות, אולם לא כל מתכת תיתן את אותה התוצאה הסופית. כאשר מזמינים סורגים ממתכת, רצוי להזמין סורגים אשר עשויים ממתכת מגלוונת, אשר נצבעת בצביעת אבקה בתוך תנור. סורגים אלו יהיו עמידים במזג אוויר קיצוני בשל המעטה המצפה אותם, אשר יגן עליהם מקורוזיה ורטיבות.

• סורגים שקופים: חברות רבות מציעות כיום סורגים שקופים, אשר עשויים מפולימרים כגון לוחות פוליקרבונט, אשר מייצגים פלסטיק שקוף וחזק. סורג זה בטיחותי ביותר, אינו חוסם את הנוף ושומר על מראה נקי כללי של הבית והחלל. בנוסף, כיום ניתן לצבוע את מסגרות הסורגים, או לשלב ביניהם צבע בכדי להוסיף לעיצוב הכללי ולהתאים את מראם למראה הבית.

• סורגים מתקפלים: סורגים מתקפלים הינם סורגים אשר מתקפלים לתוך עצמם עם פתיחת הדלת או החלון, כך שאנו לא נראה אותם. סורגים אלה כוללים מערכת נעילה וצילינדר מיוחד אשר מאפשרים להם להיות יעילים בדיוק כמו כל סורג אחד בעת שהם פתוחים (והחלון סגור). בנוסף, לסורגים מתקפלים ישנה מסילה עליה הם זזים, והיא בעלת פתחי ניקוז בשילוב ניקוי עצמי, כך שהם תמיד נשארים נקיים ולא גורמים לדליפות ונזילות אל תוך הבית.

• סורגים קבועים: סורגים אלה עשויים בדרך כלל מאלומיניום או פלדה, וניתן למצוא אותם בסגנונות רבים כאשר הנפוצים ביותר הינם בסגנון ישר או סורגים בעלי בטן. גם סורגים אלה עוברים טיפול אשר מגן עליהם מפני חלודה, אולם הוא פחות יעיל מאשר שימוש במתכת מגלוונת, ועם השנים נראה הצטברות של חלודה על סורגים אלה, וקילוף של הצבע במידה ונצבעו.

• סורגים מעוצבים: סורגים אלה נועדו בכדי לתת תחושה נעימה ורגועה בחלל, והם מגיעים בעיצובים רבים של פרחים, חיות ועוד. כמו כן, בסורגים אלה ניתן לבחור שילוב של חומרים ולשנות את עיצובם לפי רצון הלקוח.

• סוגרים מיוחדים: סוגרים אלו בדרך כלל ניידים, ויושבים על גלגלים אשר מאפשרים הזזה שלהם בכדי להשתמש בהם בכמה מקומות. ניתן לשנות את מראם ואת מספר הסורגים, ומטרתם הינה להגן על אזורים שונים בבית.

סוגי סורגים שונים הקיימים כיום בשוק יכולים לענות על כל צורך

סורגים שונים מתאימים לחדרים שונים ושימושים שונים כגון הגנה על הבית מפני פריצה או חסימת מדרגות בכדי למנוע החלקה בהן. כיום ניתן לרכוש סורגים מכל סוג בקלות, כך שיתאימו בדיוק לכל צרכינו.